Пожарникарите вчера гаснеле фабрика за мебел, сува трева и стрниште

Сподели со своите пријатели

Припадниците на Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на вчерашниот ден во три оделни слиучаи бележат интервенции на запалена сува трева и стрништа, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во пррвиот случај интервенирале на запалена фабрика за мебел во населбата Доброшане и тоа во период од 8:10 до 9:15 часот со две противпожарни возила  петммина пожарникари. Причината за пожарот, како и висината на настанатата материјална штета допрва ќе се утврдува.

Интервенција бележат и во атарот на селото Сопот на запалено стрниште и сува трева и тоа во период од 13:32 до 16:15 часот со едно противпожарно возило и тројца пожарникари.

Третата ја бележат на автопатот Куманово – Скопје во период од 15:30 до 16:20 кога гаснеле запалена сува трева.

 

Loading...

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”en_US”]


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.