Пожарникарите интервенирале на запалено возило на улицата „Димитрије Туцовиќ“

Сподели со своите пријатели

Припадниците на Територијалната противпожарна единица Куманово во текот на вчерашниот ден имале техничка интервенција на запалено моторно возило на улицата „Димитрије Туцовиќ“, информиаат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Интервенцијата траела 20 минути, односно од 1:20 часот до 1:40 часот, при што на терен излегле четворица пожарникари со едно противпожарно возило.

Причината за пожарот и настанатата материјална штета не се препознаени.

фото: архива

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.