Пожар во руска рафинерија, по прелет на беспилотни летала (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Пожар избувна во руската рафинерија Новошахтинск во Ростовската област, откако два украински беспилотни летала биле забележани над фабриката, изјави во средата ТАСС неидентификуван извор од локалните власти.

Loading...

„Едниот од нив удрил во единицата за пренос на топлина, по што избувнал пожар. Другиот одлетал“, изјавил извор за ТАСС.

Пожарникарите го гаснат пожарот, јави новинската агенција Интерфакс.