Пожар во Полициска станица Куманово

Сподели со своите пријатели

Пожар избувнал денеска попладне во Полициска станица Куманово, според неофиционални информации во пожарот изгорела одредена документација на Секторот за внатрешни работи Куманово, но засега нема потврда од МВР.

Случајот, за Кумановски Муабети, го потврдуваат од Министерството за внатрешни работи, но повеќе детали најавија по целосно завршување на увидот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.