Пожар во подрум на зграда во Куманово

Сподели со своите пријатели

Пожар изибуванл вчеравечер во подрум на зграда лоцирана на улицата „Тоде Думба“ во Куманово

Loading...

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, петмина пожарникари учествувале во гаснење на пожарот.

Причина за избувнување ан огнот, како и висината на настанатата материјална штета засега не се познати.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шест лица добија кривични за филмскиот грабеж во Куманово