Пожар во деловен објект во Куманово

Сподели со своите пријатели

Деловен објект во Куманово вчера бил зафатен од пожар.

Loading...

– На 24.05.2022 во 00.02 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во деловен објект во местото викано „Ново Куманово“, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Екипа од Територијалната противпожарна единица го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

Никола Ивановски