Пожар пеплоса куќа во село Добрача

Сподели со своите пријатели

Куќа завчера изгоре во селото Добрача во општина Старо Нагоричане, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Завчера во 23:00 часот четворица пожарникари со едно противпожарно возило од ТППЕ Куманово се упатиле да го локализираат огнот, при што интервенцијата завршила во 01:40 часот по полноќ.

Причинета е материјална штета, велат од РЦУК, чија висина засега е непозната.

фото: архива

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.