Пожар на депонијата „Краста“ (фото)

Сподели со своите пријатели

Пожар од рано утрово ја зафати кумановската депонија „Краста“ лоцирана во селото Пчиња, а густ чад се издига над селото.

Според информациите кои предмалку ги добивме од Територијалната противпожарна единица од Куманово во два наврати се интервенирало во ликвидацијата на огнот, но истиот се уште е активен и пожарникарите се на терен и се борат со огнените јазици.

 

Loading...

13450775_1256209851057669_8292722779068053090_n

 

Во интервенцијата помагаат и вработените на Јавното претпријатие „Чистота и зеленило“ под чија надлежност е самата депонија.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.