ПОЗА КОЈА ГАРАНТИРА ЛУДИЛО ВО КРЕВЕТОТ! Жените ја обожаваат, а за мажите е вистински предизвик!

Сподели со своите пријатели

Кога сакате малку да ги зачините работите во сексот, најважно е да бидете подготвени за мало експериментирање.

Loading...

Секс колумнистката Трејси Кокс сугерира како да го подобрите водењето љубов, а едно од најдобрите решенија е „техниката на мачка“ (или CAT, или стручно  Coital Aligment Technique).

Оваа техника не е нова, но малку парови успеваат да ја усовршат до крај, бидејќи, барем на почетокот, бара многу трпеливост.

 

 

Тоа е варијација на мисионерската поза, со тоа што мажот не е во покачена положба, туку се спушта кон градите на својата партнерка. Нормално, треба да внимава да не ја притиска со својата тежина.

Зошто е добра „техниката на мачка“?

Loading...

Докажано е дека таа ги удвојува шансите партнерката да доживее оргазам, а истовремено му дозволува партнерот да забави во клучен момент. И да, ова бара контрола и многу вежбање.

 

 

Како се изведува?

Тој е од горе и неговото тело се движи кон нејзината глава. Партнерите се многу блиски, а нивните карлични коски се на минимално растојание едни од други, што овозможува коренот на неговиот пенис да се трие со клиторисот и останува во таа позиција додека се движат заедно.

Замислете ги движењата на столчето за лулање: Дамата се движи нагоре и напред, притискајќи ја карлицата наназад. Тој ја движи карлицата напред и назад.

Тоа е притисок и контра-притисок и не туркање во форма на „пумпање“.

Loading...

 

 

Зошто е успешна оваа техника?

Не само што ги зголемува нејзините шанси за оргазам при пенетрација, туку го прави сексот многу попријатен дури и кога има проблеми со сувост или чувствителен врв на матката.