Повторно земјотрес во Хрватска, 4,1 степен во близина на Сисак

Сподели со своите пријатели

Уште еден земјотрес со јачина од 4,1 степен беше регистриран во Хрватска во 9,21 часот.

Loading...

Според Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 14 километри од Сисак.

Според граѓаните на Сисак имало „силен удар и вибрации“, кои траеле кратко.

Пандорка Арсовска-Гацова


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *