Повторно пукање во САД: Еден човек убиен, тројца ранети

Сподели со своите пријатели

Во американската држава Џорџија, во градот Брукхавен, недалеку од Атланта, дошло до пукање во кое еден маж е убиен, а тројца се повредени, пренесува Index.hr.

Loading...

Пукањето се случило во станот, а полицијата го примила повикот околу 10:35 часот по локално време.

Полициските службеници рекоа дека ја продолжуваат истрагата и се во комуникација со сведоците.

Тие рекоа дека не се сигурни за мотивот за пукањето и дека не го ослободиле осомничениот.