Постигнат трговски договор Лондон-Брисел?

Сподели со своите пријатели

Прес-конференција за постигнат трговски договор на Велика Британија и Европската унија по брегзит најверојатно ќе се одржи денеска претпладне, јави Би-би-си.

Loading...

Медиумот се повикува на извори во Лондон и од Брисел.

Информацијата е откако беше објавено дека Велика Британија и ЕУ се блиску до постигнување договор. Така, по повеќемесечни преговори, двете страни ќе избегнат хаос околу тврдиот брегзит, фпфсвса медиумот во извештајот.

Златко Шумковски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *