Поставил камера да види кој му краде во влезот, па се шокирал кога го видел крадецот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Индиецот Сентил Нејтан од градот Ченаи не можел да сфати кој му краде потполно неважни работи пред влезната врата, па решил да постави надзорна камера.

Loading...

Имено, редовно му снемувало душеци, марамчиња и слични ситници што, сметал Сентил, никој нема да ги украде, но сепак биле мета на крадци.

Тој и неговата сопруга живееле во стан на приземјето, па пред влезната врата на станот била ставена железна врата со решетки.

– Мислевме дека мачката што редовно спиеше беше пред нашата врата, но тогаш се прашував како толку мала мачка може да го повлече душекот низ решетките на вратата – рече тој.

 

 

Но, тогаш тој станал презаситен и решил да постави камера над влезната врата од станот.

Loading...

Неколку дена по инсталацијата, душекот повторно исчезнал, а кога неговата сопруга и тој го погледнале видеото, биле шокирани.

На камера во 2.16 часот виделе куче кое очигледно цело време им ги краде душеците.

Сентил го сподели ова искуство на Твитер каде што неговиот пост брзо стана хит.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *