После тензинчна ноќ – три истрели во Куманово

Сподели со своите пријатели

Три поединечни истрели се слушнаа во Куманово некаде пред 8 часот, откако градот проживеа крајно тензинчна но мирна ноќ.

Loading...

Како што јавуваат граѓаните кои живеат на излезот на градот кон Скопје, амбулантна кола се упатила кон главниот град, но засега немаме информации за што точно се работи.

Куманово вчера беше под полициска и терористичка опсада речиси 20 часа, а според МВР, во акциите за чистење на теренот, загинаа петмина додека 30 полицајци беа ранети.

Градот е под полициска контрола. Улиците и приодот кон населбата Тоде Мендол е затворен за сообраќај, а на лице место и понатаму се наоѓаат полициски сили.

Leave a Reply