После 60 дена: СДСМ го затвора Кампот на слободата во Скопје (видео)

Сподели со своите пријатели

Пред да го затвориме овој камп вечерва, кампот ја исполни целта, истакна во вчерашниот говор претседателот на СДСМ, Зоран Заев, откако партијата со одлука на Централниот одбор одлучи да го затвори ”Кампот на слободата” поставен пред шеесетина дена пред зградата на Владата на РМ.

Loading...

 – Знам дека некои сакаат да останат уште овде, но кампот ја исполни целта. Овој темел на слободата го остава овој простор пред владата на Република Македонија да биде симбол на времето којшто ќе ја испишува поновата македонска историја, за да се памети. Секоја наредна влада, којашто ќе работи овде да гледа и да се потсетува за никогаш повеќе да не се повтори тоа што оваа власт, на чело со Груевски го правела врз Македонија и нејзините граѓани, изјави Заев.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.