Поранешната sвезда на Арсенал оди се сели во Шкотска

Сподели со своите пријатели

Џек Вилшер е во напредни преговори да се приклучи на шкотски Ренџерс како слободен агент.

Loading...

Дваесет и осум-годишниот Англичанец раскина со Вест Хем со заедничка согласност пред неколку дена.

Според италијанскиот новинар Николо Шира, поранешниот играч на Арсенал е во „напредни преговори“ со тимот предводен од поранешниот соиграч на Вилшир во англиската репрезентација – Стивен Џерард.

2020-10-09 12:27:10, од Влатче Зорба


Leave a Reply