Поради сестра ѝ, најубавиот ден во животот ѝ се претворил во кошмар: Не може да ѝ прости за она што го сторила

Сподели со своите пријатели

Една мајка неодамна се пожали на Мамснет дека нејзината сестра и ги уништила плановите за претстојната венчавка – ја објави својата венчавка само седум дена по нејзината.

Loading...

Во анонимна објава таа објасни дека не и пречи што „сè се врти околу нејзината сестра“ одеднаш, туку се грижи што ќе плати толку долг престој во Њујорк и подарок за сестра си, бидејќи таа веќе ги потрошила сите нејзините заштеди на сопствената свадба .

 

 

– Почнав да ја планирам венчавката кога со дечко ми бевме заедно пет години, а сестра ми се вери овој Божиќ по една година врска и веднаш ја резервира својата венчавка во Њујорк, само седум дена по мојата – рекла таа.

Вели дека најмногу ја боли тоа што не ја поканила насамо и не ги објаснувала причините, туку на семејниот ручек само ги соопштила своите планови, додавајќи дека „нема да има деверици затоа што ќе биде една од нив. ‘…

– И кажав дека некако ќе се организирам и ќе дојдам но не знам како ќе платам, а ќе морам да го одложам меден месец – рече таа, па реши по свадбата да остане во Њујорк, а тоа ќе и биде меден месец за неа и за партнерот.Сепак, сестрата најде начин повторно да ми ги уништи плановите.

Loading...

 

 

– Пред неколку дена ми испрати детали за летот и сфатив дека ќе бидеме таму само два дена. И се јавив да и објаснам дека ќе ни треба подолго бидејќи ќе ни биде меден месец, а таа почна да ми вика дека тоа е нејзина свадба и дека сето тоа „не е наменето за нашата забава…“

Бидејќи, како што вели, се обидела да и го објасни својот план, но сепак не одговорила, решила да го откаже летот за Њујорк за свадбата на нејзината сестра и да не ја кани кај неа се до седум дена пред да се случи свадбата

 

 

Loading...

– Се обидов да ѝ објаснам дека штотуку ќе се венчаме и дека имаме три деца на кои треба се да им се организира, па не ни е најлесно, но таа ме игнорира… – рече таа.

– Нејзиното однесување не е нормално! Би било чудно пријателка да закаже свадба седум дена по мојата, а камоли сестра – напишала една жена и додала дека сепак се труди да ги среди работите пред да донесе драстични одлуки кои засекогаш ќе ја променат нивната врска, пренесува Мирор.