Поради оваа БОМБА сите ќе ги следат Олимписките игри: Запознајте ја фаталната Германка (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Алиса Шмит е германска атлетичарка позната во светот, не само по својата спортска кариера, туку и по волшебниот изглед.

Loading...

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

Повеќе од милион и пол луѓе ја следат на Инстаграм, а оваа згодна Германка за прв пат ќе оди на Олимписките игри.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

Loading...

За околу две недели сите активно ќе следат штафетно трчање, бидејќи тоа е дисциплината во која ќе се натпреварува Алис.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

Германката има само 22 години, а таа веќе маѓепса половина свет.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)

 

Loading...

Член на германскиот тим во дисциплината 4х400 метри, но и во новата дисциплина, мешаната штафета во која трчаат двајца мажи и две жени, сигурно ќе привлече воздишки во Токио.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᗩlica Ѕchmidt (@alicasmd)


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *