Поради Инстаграм, таа го зголемила задникот дури четири пати! Ги шокираше лекарите (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Дани Бенкс е многу популарна на Инстаграм, каде ја следат повеќе од 6,5 милиони луѓе, а се прослави благодарение на добрите фотографии на кои нејзините облини се во прв план.

Loading...

Нејзината опсесија со зголемување на задникот ја донесе на малите екрани и таа гостуваше во популарната серија „Botched“, која носи реални животни приказни за оние кои претрпеле естетски корекции кои тргнале наопаку, пишува Мирор.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danii Banks ❄️🐇 (@danii.banks)

Додека се појавуваше во шоуто Дани, таа откри како решила да ги зголеми задникот затоа што почувствувала дека поради социјалните мрежи мора да има „совршено тело“.

Таа им откри на лекарите дека досега имала корекции на задникот четири пати. Во исто време, таа не се одлучи за таканаречениот бразилски лифт, туку вбризга хидрогел во задникот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danii Banks ❄️🐇 (@danii.banks)

Loading...

 

Зачудувачки е фактот дека таа започна со овие третмани во 2014 година. Таа исто така призна дека не се грижела премногу за безбедноста, па третманите ги правела во „подрумот на спа центарот“. Ваквите корекции се технички нелегални во САД, но многу лесно достапни на црниот пазар.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danii Banks ❄️🐇 (@danii.banks)

 

Инфлуенсерката исто така призна дека не знае што точно и е вбризгувано во задникот и дека е свесна за тоа како можат да се појават компликации доколку штетни странски работи влезат во крвотокот.

“Само сакам голема позадина. Не знам што има во инјекциите, лежам и се надевам на најдоброто”.

 

Loading...

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Danii Banks ❄️🐇 (@danii.banks)

 

 

 

 


Leave a Reply