Поради дефекти неколку населени места во Куманово без струја

Сподели со своите пријатели

Според последната информација добиена од Регионалниот центар за управување со кризи неколку населени места во кумановско се без електрична енергија поради дефект во електро дистрибутивниот систем.

Станува зброј за селата Табановце, Горно и Долно Којнаре, но и улицата „Никола Тесла“.

Екипите на ЕВН Македонија се излезени на терен и активно работат за санирање на дефектот во скоро време.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.