Попладне и вечерва врнежи од дожд

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, по котлините со појава на магла или ниска облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд, претежно во северните делови.

Во попладневните и вечерните часови ќе дува умерен, а на места долж Повардарието засилен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 7, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.

 

 

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно облачно време со кратки сончеви периоди.

Loading...

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи околу 7 степени, а максималната дневна се очекува да достигне до 10 степени целзиусови.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пожар во кумановскиот затвор, еден полицаец хоспитализиран

Во текот на вечерните и ноќните часови околината на кумановско ќе биде зафатена со врнежи од дожд.

 

 

И во четврток ќе има повремени врнежи од дожд, а во петок ќе настапи преодно стабилизирање на времето.

Во сабота во текот на ноќта и во недела под влијание на нов влажен бран се очекуваат пообилни врнежи од дожд. И во следните денови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, стои во соопштението на УХМР.

 

Loading...

Никола Ивановски