Полскиот претседател Анджеј Дуда позитивен на коронавирус

Сподели со своите пријатели

Полскиот претседател Анджеј Дуда е позитивен на коронавирусот, објави денеска неговиот портпарол Блажеј Спихалски.

Loading...

Тој напиша на Твитер дека Дуда се чувствува добро.

„Претседателот вчера беше тестиран на коронавирусот и резултатот е позитивен. Тој се чувствува добро. Ние сме во постојан контакт со надлежните медицински служби”, напиша Спихалски.

Пандорка Арсовска-Гацова


Leave a Reply