Половина километар се тркалаше по планината и за среќа преживеал (видео)

Сподели со своите пријатели

Планината Никола на Аљаска има многу стрмни страни, посебно во комбинација со свежо нападан снег изгледа како најлуд можен избор за скијачко опуштање.

Loading...

Сепак, Иај Мекингтош одлучил да се испроба себе си, што и не била баш најдобра идеја.

Ветеранот во професионално скијање за влако на ја избегнал својата смрт, според зборовите на оснивачот на телевизијата ТГР ова била најстрашна несреќа која тој ја видел.

Додека ја снимале емисијата Мекингтош скијачот тргнал на делот за кој мислел дека добро го проучил и дека ќе ја издржи неговата тежина.

Меѓутоа, ведна потоа упаднал во длабок ров кој бил покриен со свеж снег.

Откако пропаднав започна тркалањето кое никако не можев да го прекинам. Веднаш отворив воздушно перниче како би ги намалил шансите да добијам тешки повреди – вели Мекингтош откако повеќе од 500 метри се тркалаше низ стрмната планина.

А како изгледало сето тоа погледнете во видеото.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.