Политичарка се снимаше со сопругот и се пренесуваше онлајн: „Ми ја нарушија приватноста!“

Сподели со своите пријатели

Сузана Гибсон (40) е демократска кандидатка за Домот на делегатите, кој заедно со Сенатот во Вирџинија ја формира законодавната гранка на државната власт и работи заедно со гувернерот на Вирџинија на законите и буџетот.

Loading...

Сузана е и мајка на две деца, а како што открива Вашингтон пост, Сузана се снимала со сопругот во кревет и тоа го пренесувала во живо на веб-страница за стриминг каде ги замолила гледачите да ѕвонат со совети за секс пози и слично.

Таа се снимаше со сопругот во кревет

Таа вели дека тоа го направила за да собере пари за добротворни цели.

40-годишната медицинска сестра се кандидира за Домот на делегатите против Дејвид Овен, чии републиканци водат со тројца делегати во Домот на делегатите (49-46), додека демократите имаат мнозинство од 22-18 во Сенатот.

Сузана тврди дека публикацијата на Вашингтон пост е нарушување на нејзината приватност и дека нема да биде замолчена.

Но, таа не негираше дека е во видеата.

„Ова е напад на мојата приватност“

Како што пренесува „Вашингтон пост“, на други снимки на истата платформа каде што емитувала сцени во живо од кревет, таа рекла дека таа и нејзиниот сопруг се обиделе да ги сменат партнерите, но дека тоа не му се допаѓало бидејќи не сака да ја споделува.

– Со ова нема да ме заплашите или замолчите! Тоа е директен напад на мојата приватност со цел да се понижи моето семејство. Моите политички ривали и нивните републикански сојузници докажаа дека се подготвени да го прекршат законот за да ме нападнат бидејќи нема линија што не се подготвени да ја преминат – изјави 40-годишната американска политичарка.

Loading...