Полициски час во недела и понеделник

Сподели со своите пријатели

Владата не ја прифати целосно препораката на Комисијата за заразни болести.

-Следејќи ја моменталната епидемиолошка состојба со Ковид-19, како и препораките на Комисијата за заразни болести, на денешната владина седница донесовме одлука за зголемена рестрикција на движењето на граѓаните за време на претстојниот празничен викенд, напиша премиерот Оливер Спасовски на Фејсбук.

Loading...

Се забранува движењето на сите граѓани на целата територија на државата почнувајќи од недела, 24 мај, во 11:00 часот до вторник, 26 мај, до 05 часот.

Во сабота, на 23 мај, забраната за движење останува иста како и за сите други денови, од 19 часот до 05 часот наутро.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *