Полициска акција во Скопје и Куманово – се апсат соработници на терористите од „Диво Насеље“

Сподели со своите пријатели

Утринава полицијата спроведува голема акција во која приведува соработници и логистичари на криминално-терористичката група од кумановската населба Тоде Мендол или уште позната како „Диво Насеље“. 

Loading...

Според јавувања на порталите веќе има уапсени лица кои се изведени пред истражен судија, а акцијата се уште трае во Куманово и Скопје.

Од полицијата повеќе детали најавија во текот на денот.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.