Полицијцата вчера напишала 422 казни за неносење маски

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 422 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Loading...

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *