17.06.2019 13:10

Полицијата затекна малолетници во кумановска дискотека


Полициски службеници од СВР Куманово, во соодејство со Државен пазарен инспекторат и Управата за јавни приходи, викендов во периодот од 00.30 до 03.30 часот извршиле контрола во дискотека во селото Проевце, кумановско.

Притоа, како што информираат од кумановската полиција, биле затекнати три малолетни лица за што бил изготвен Записник за констатиран прекршок согласно одредбите од член 21 од Законот за прекршоците против јвниот ред и мир.

loading...

Исто така, било затекнато и едно лице кое со себе не носело лична карта за идентификација за што ќе биде поведена соодветна прекршочна постпка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments