Полицаец со голи раце застана автомобил кој без се движење кон деца (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Службеникот Карлос Кармо бил на улица кога го забележал возилото како се движи со неприлагодена брзина, пренесува Дејли Меил.

Loading...

Некој седел на совозачкото седиште и на задното седиште, но на возачкото место немало никој.

Црниот автомобил се движел по улицата и се заканувал дека ќе удри во група деца кои излегуваат од училиште.

Штом го забележал возилото без возач, тој истрчал во обид да го запре некако.

Видеото го прикажува како трча покрај автомобилот и стигнува до страната на совозачот, а потоа успева да го запре.

Тие го прогласија Кармоа за херој за неговата голема храброст и тој рече дека имал намера само да ја спречи трагедијата.


Leave a Reply