25.06.2019 11:06

Покачен водостојот на река Пчиња


Реката Пчиња бележи благо покачување на водостојот во изминатото деноноќие.

Како што покажуваат податоците на Управата за хидрометеоролошки работи, вчера нивото на реката било на 38 сантиметри, а веќе денес изнесува 20 сантиметри повеќе.

loading...

Според мерната станица на Управата лоцирана во селото Пелинце, со денешниот водостој надминат е просекот за месец јуни кој изнесува 51 сантиметар.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments