25.06.2019 11:06

Покачен водостојот на река Пчиња


Реката Пчиња бележи благо покачување на водостојот во изминатото деноноќие.

Како што покажуваат податоците на Управата за хидрометеоролошки работи, вчера нивото на реката било на 38 сантиметри, а веќе денес изнесува 20 сантиметри повеќе.

loading...

Според мерната станица на Управата лоцирана во селото Пелинце, со денешниот водостој надминат е просекот за месец јуни кој изнесува 51 сантиметар.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments