10.06.2019 15:13

Поевтинуваат нафтените деривати


Од ноќеска на полноќ нафтените деривати ќе се продаваат по пониски цени.

За три денари поевтинуваат ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, а дизелот за 25 денари.

loading...

Во тековната недела, цената на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 66,50 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 69 денари по литар.

Цената на дизелот ќе изнесува 60 денари, а за 49,50 денари ќе се продава Екстра лесното масло за домаќинство.

Мазутото исто така поевтинува и ќе се продава по цена од 33,851 денари по килограм.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments