Поевтинуваат нафтените деривати

Сподели со своите пријатели

Од ноќеска на полноќ нафтените деривати ќе се продаваат по пониски цени.

За три денари поевтинуваат ЕУРОСУПЕР 95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, а дизелот за 25 денари.

Loading...

Во тековната недела, цената на ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува 66,50 денари по литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 за 69 денари по литар.

Цената на дизелот ќе изнесува 60 денари, а за 49,50 денари ќе се продава Екстра лесното масло за домаќинство.

Мазутото исто така поевтинува и ќе се продава по цена од 33,851 денари по килограм.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *