Победа и пораз за ЖРК Куманово во ВРХЛ лигата


Ракометарките на Куманово новогодишните натпреварувања ги започнаа во рамите на регионалната ВРХЛ лига, каде славеа против составот на Зајечар со резултат20:49.

Со 13 гола во саботниот натпревар најефикасна на овој натпревар беше Мила Трајковиќ, а со осум Леонида Гичевска.

Loading...

Во вториот натпревар, кумановки беа поразени од босанскиот Груде.

На освоувачот на Купот на Македонија, му претстојат два пријателски натпревари со екипа од Јагодина, Србија, по што ќе се посвети и на домашниот шампионат, каде претендира за двојна круна.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *