По силното невреме во Хрватска, коза пливаше во Јадранот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи во Хрватска се појави снимка од коза која некаде во Далмација плива во морето покрај јахта по силното невреме кое вчера ја зафати земјата.

Како што пренесува хрватскиот портал Морски, бројни животни биле снимени летово како пливаат во Јадранот, змија, кокошка, а сега и коза.

Loading...

Покрај бројните коментари од оваа објава, се издвојува еден корисник кој ги повика сите да дојдат во Хрватска и да ја посетата „првата зоолошка градина во море“.

Koza. Gotovo. Gasimo Internet!!!🦈🐖🐢🐍🐓🐴🦢🐐

Публикувахте от Dnevna doza prosječnog Dalmatinca в Неделя, 7 юли 2019 г.

фото: Printscreen: Facebook/Dnevna doza prosječnog Dalmatinca


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *