По седми пат ќе се избира Мис Бум Бум (фото)

Сподели со своите пријатели

Еден од најпонзатите избори за мис на светот, бразилскиот избор за Мис Бум Бум, оваа година ќе се организира по седми пат.

И овој пат 27 жени со раскошни задници повторно ќе се натпреваруваат за освојување на титулата најдобар задник во Бразил. Натпреварувачките трчале 100 метри долг шпринт по најпрометната улица во Сао паоло и притоа го блокирале сообраќајот, а се како би влегле во потесниот избор. Најдобрата задница ќе се бира помеу 15 финалистки.

Изборот веќе со години го следат контроверзии околу девојките кои не успеале да го остворат својот сон, поради што некои биле и на работ на самоубиство, но интересот и јавност, како и на потенцијалните мисици сепак секоја година го прават своето.

mama_kcerka_bumbum miss-bumbum1 miss-bumbum3 miss-bumbum2-696x456

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.