По караница ја убил девојка си и ја распарчал на 35 делови

Сподели со своите пријатели

Еден човек е обвинет дека ја задавил својата девојка пред да го распарчи нејзиното тело на 35 парчиња и да ги фрли нејзините останки.

Loading...

Афтаб Амен Понавала (28) ја нападнал својата девојка Шрада Валкар (26) на 18 мај, откако тие имале жестока расправија, соопшти полицијата.

Се верува дека потоа го исекол нејзиното мртво тело и ги фрлал остатоците парче по парче 18 дена во шумата Мехраула во Делхи.

Полицијата соопшти дека обвинетите секое утро во 2 часот наутро патувале на местото за да ги отстранат деловите од телото откако ги чувале во фрижидер.

„Двојката се заљуби додека работеше во Мумбаи и дојде во Делхи кон крајот на април или првата недела откако се соочи со семејна осуда. Пријавениот го чувал телото на жената во фрижидер и го преместувал во неколку наврати“, изјави полицискиот претставник Анкит Чаухан.

26-годишната Шрада работела во телефонски центар во Мумбаи кога се сретнале, пренесува NDTV.

Почнале да излегуваат и се преселиле заедно, но биле принудени да се преселат во Делхи кога нивните семејства не ја одобрувале нивната врска.

Во септември, пријателката на Шрада му пришла на братот на жртвата кога таа тврдела дека нејзиниот телефон бил исклучен 2 месеци, според извештаите.

Loading...

Исто така, нема ажурирања на ниту една од нејзините профили на социјалните мрежи.

Во ноември, таткото на жртвата, Викаш Мадан Вокар, поднесе случај на исчезнато лице во полицијата во Мумбаи.

Случајот потоа бил префрлен на полицијата во Делхи, откако нејзиниот татко рекол дека се сомнева во вмешаноста на Поновала во нејзиното исчезнување.

На 8 ноември, нејзиниот татко пристигнал во станот за да ја најде вратата заклучена и и рекол на полицијата дека се плаши дека неговата ќерка била киднапирана и дека Понавал често ја тепал.

Пунавала беше уапсен само неколку дена подоцна, пред полицијата да каже дека го признал убиството – кажувајќи им како ја убил Шрада и го отстранил нејзиното тело.

Полицијата потврди дека останките се откриени во шумата Мехраули, но не соопшти дали се работи за луѓе.

Полицијата не го нашла ножот за кој исто така се вели дека бил употребен.