09.09.2019 11:25

По една победа за Куманово и Паок во пријателските натпревари

Facebook Twitter Google+

Вицешампионот на Македонија, составот на ЖРК Куманово викендов одигра два пријателски натпревари со грчката екипта ПАОК, при што на едниот остварија победа, додека на вториот беа совладани од тимот од Солун.

Овие два натпревари се одиграа во рамките на подготовките на ЖРК Куманово кој оваа година ќе се натпреварува како на домашна, така и на меѓународна сцена.

loading...

Ова беше само увертира за натпреварот кој кумановки ќе го одиграат со РК Славија од Прага.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments