09.09.2019 11:25

По една победа за Куманово и Паок во пријателските натпревари


Вицешампионот на Македонија, составот на ЖРК Куманово викендов одигра два пријателски натпревари со грчката екипта ПАОК, при што на едниот остварија победа, додека на вториот беа совладани од тимот од Солун.

Овие два натпревари се одиграа во рамките на подготовките на ЖРК Куманово кој оваа година ќе се натпреварува како на домашна, така и на меѓународна сцена.

loading...

Ова беше само увертира за натпреварот кој кумановки ќе го одиграат со РК Славија од Прага.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments