По дневната молитва Албанците од Куманово ќе заминат на протест во Скопје

Сподели со своите пријатели

Граѓаните од албанска националност од Куманово денеска по пладневната молитва во градската џамија ќе заминат на протестниот марш во Скопје во организација на невладината организација „Центар за демократија и развој“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Албанците околу 13:30 организирано со автобуси од Куманово ќе заминат за Скопје, а половина час подоцна во 14 часот, жителите на Диво насеље имаат закажно протестен марш од населбата до излезот на градот.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.