16.01.2020 09:16

По 19. пат Пивтијада во Куманово

Facebook Twitter Google+

Деветнаесетото издание на гастрономска манифестација „Пивтијада“ во недела со почеток во 12 часот ќе се одржи во ресторанот „Грација“.

Настанот е во организација на Мултимедијалниот центар „Карпино“, а со финансиска поддршка од градоначалникот и Советот на Општина Куманово.

loading...

На манифестацијата се пријавени неколку учеснички кои ќе се борат да ја направат најубавата пивтија.

Најдобрите учеснички кои ќе ги избере жири комисијата ќе се закитат со соодвени награди.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments