16.07.2019 09:43

Платформа изгоре во пожар во Речица

Facebook Twitter Google+

Кумановските пожарникари бележат една интервенција во последното деноноќие и тоа на запалена платформа во атарот на селото Речица.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, петмина пожарникари во период од 16:10 до 17:15 часот интервенирале на пожарот.

loading...

Од таму сепак не појаснуваат за каква платформа станува збор.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments