16.07.2019 09:43

Платформа изгоре во пожар во Речица


Кумановските пожарникари бележат една интервенција во последното деноноќие и тоа на запалена платформа во атарот на селото Речица.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, петмина пожарникари во период од 16:10 до 17:15 часот интервенирале на пожарот.

loading...

Од таму сепак не појаснуваат за каква платформа станува збор.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments