Планианрите на ЗПЗП „Козјак 2013“ ја реализираа седмата клупска акција (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Планианрите на ЗПЗП „Козјак 2013“ вчера успешно ја реализираа седмата клупска акција на планината Козјак во чест на големиот празник „11 Октомври“.

Loading...

 

 

Акцијата се одржа на релација Сув Орах – Карпино – Дренак, а со тоа како што информираат од клубот им е одадена почит на народните херои.

 

 

Loading...

– Козјачијата е регион каде своите животи ги оставиле многу кумановски патриоти – народни херои и затоа ние со нашиот марш им одаваме почит и потсетуваме дека нашата преубава татковина искрено ја сакаме и ја чуваме, изјави Ангела Петковска, претседател на ЗПЗП „Козјак 2013“.

 

 

 

Никола Ивановски


Loading...

Leave a Reply