Пијалок кој ја лечи болката во мускулите

Сподели со своите пријатели

Без оглед дали сте претерале во теретана или се поравувате од прелата, потребно ви е нешто што ќе ви ја крене енергијата. Уморните мускули и воспалението во телото ќе ги решите со природен антибиотик – ѓумбир кој е најдобро да го искомбинирате во вкусен пијалок.

Состојки

  • 200мл. бадемово млеко

  • половина килограм банани

  • половина килограм круши

  • 200мл. грчки јогурт

  • 1 лажица рендан свеж ѓумбир

  • 1 лажица екстракт од ванила

Подготовка

Сите состојки ставете ги во блендер и миксајте во траење од една минута.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.