Петровиќ е новиот играч на КК Куманово на местото на Реган

Сподели со своите пријатели

Урош Петровиќ е новиот  играч на кошаркарскиот клуб Куманово, откако американскиот кошаркар Вил Реган го откажа договорот поради семејни проблеми.

Loading...

Петровиќ игра на позиција крилен центар и доаѓа од кошаркарскиот клуб Нафт Абадан (Иран).

Во меѓувреме, договорот со Вил Реган е раскинат, соопшти КК Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.