Петок неработен ден за граѓаните од православна вероисповест

Сподели со своите пријатели

Петок, 17 јуни, Духовден е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, припадници на православата вероисповед, информиарат од Министерството за труд и социјална политика.

Ваквата одлука е согласно Законот за празници на Република Македонија, а со оглед на најавите за пеколни температури и продолжениот викенд голем дел од граѓаните ќе заминат на заслужен одмор.

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.