07.11.2016 14:16

Петмина кумановци на листата пратеници на СДСМ во втора изборна единица

Facebook Twitter Google+

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија ги објави имињата кои ќе се најдат на листите за пратеници на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 11 декември.

Носител на листата во изборна единица 2 е Оливер Спасовски, а на листата се најдоа и Максим Димитриевски кој е на шеста позиција на листата, Лидија Тасевска, актуелен директор на СОУ „Перо Наков“ која е на 12-та позиција, Жаклина Јовановска, претседател на Општинската организација на СДСМ во Старо Нагоричане, која се најде на 16 позиција, додека на 18та се наоѓа Мартин Захариев, студент и пожарникар.

Актуелните општински функционери оваа година останаа без можнсот да се борат за местото пратеник.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments