Пена Граматова ново засилување на ЖРК Куманово

Сподели со своите пријатели

Пена Граматова е новото засилување на Женскиот ракометен клуб Куманово во пресрет на новата сезона.

Loading...

Станува збор за 22-годишна ракометарка од Велес кој игра на левата крилна позиција, а пред да потпише за Куманово, го носеше дресот на ЖРК Металург.

Двојниот шампион од минатата сезона во август ќе игра турнир во Чешка со што ќе се подготвува составот за предизвиците во новата сезона.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *