Пеколни температури за продолжениот викенд во Македонија

Сподели со своите пријатели

Овој продолжен викенд ќе уживаме во вистинско лето. Сончево и стабилно време и температура која е во граници на нормалата за овој период од годината, јавува Метеопро.

Loading...

Максималната температура во петок, ќе достигне вредности од 36°С до 38°С долж Повардарието, околу 34°С во Пелагонија и околу 32°С во Охридско – Преспанскиот крај.

Сабота ќе биде за околу еден степен потопла, додека во недела максималната температура ќе биде слична на саботната.

УВ индекс: 9


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.