Пејачот повторно под истрага: Многу јако ударил жена

Сподели со своите пријатели

Американскиот пејач Крис Браун наводно е под истрага за напад врз жена, која тврди дека пејачот и удрил шлаканица во неговата куќа во Лос Анџелес.

Loading...

Според ТМЗ, полицијата во Лос Анџелес реагирала за време на викендот во куќата на пејачот Крис Браун, во долината Сан Фернандо, заради тврдењето на жената дека Браун и удрил шлаканица – толку силно што „надоградбата и паднала од главата“.

 

 

Полицијата се сомневала на Крис Браун во извештајот за нападот. Според ТМЗ, наводната жртва немала други повреди, ниту имало апсења.

Браун се соочуваше со бројни обвинувања во последните неколку години, вклучувајќи го и оној за силување на Французинка во јануари 2019 година. Пејачот беше уапсен во Париз и покрена тужба за клевета против неговиот обвинител неколку дена по обвинението. Тој беше ослободен додека чекаше понатамошна истрага.

Во 2017 година, пејачот наводно бил вклучен во инцидент во ноќен клуб во Тампа каде бил обвинет за удирање на фотограф на клубот, кој наводно го сликал и покрај тоа што Браун му рекол да не го прави тоа.

Loading...

Обвиненијата за напад беа отфрлени една година откако беше уапсен Браун.

 

 

Исто така, американскиот R&B пејач беше осуден во 2009 година за напад врз неговата тогашна девојка, пејачката Ријана, на забавата пред Греми.

Тој беше осуден на пет години условна казна, како и на една година советување за семејно насилство и шест месеци работа од јавен интерес. Му беше дадена и петгодишна наредба за забрана, со која се бараше секогаш да држи растојание од 50 метри од Ријана.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *