Педесетгодишен кумановец ќе одговара за насилство

Сподели со своите пријатели

Педесет годишен кумановец е осомничен дека физички го нападнал својот сограѓанин.

Loading...

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.Ф.(50) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 10.07.2020 на ул.„15 Мај“ во Куманово, пријавениот го нападнал Д.В.(43) со метален предмет и му нанел повреда.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *