25.08.2019 17:09

Патник почина во автобус на Табановце

Facebook Twitter Google+

На 24.08.2019 во 22.50 часот во СВР Куманово, од Итна медицинска помош било пријавено дека во автобус на Граничниот премин Табановце на излез од РСМ починал Ф.С.(71) од Унгарија, информираат од полицијата.

Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а увид извршила екипа од СВР Куманово во присуство на сестрата на починатиот и возачот на автобусот, двајцата од Унгарија.

Loading...

Известен е јавен обвинител, велат од МВР:


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments