16.08.2018 19:44

Паркот кај градскиот базен утре ќе се третира против инсекти


Ттретирање против инсекти утреќе биде извршено во паркот кај Затворениот градски базен, а во случај на неповолни временски услови, како што информираат од Општина Куманово, истото се одложува за 18 август (сабота). 

Не се препорачува  подолг престој на третираните површини како за луѓе, така и за  животни, особено во периодот непосредно  по извршениот третман.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments